Słowacja - Szlakiem wina i zamków (3 dni)

Otoczenie: Góry, Jezioro, Inne
Rodzaj oferty: Wycieczki dla dorosłych
Liczba dni: 3 dni
Cena od 1.00 - ZAPYTAJ O CENĘ wyjazdu ze swojego miasta

Świadczenia i ceny

SŁOWACJA (3 dni)
SŁOWACKIM SZKLAKIEM WINA I ZAMKÓW

Termin do uzgodnienia
 

W CENIE:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • 2 noclegi w ośrodku wypoczynkowym
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • pilot-przewodnik podczas zwiedzania
  • bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • rejs statkiem po Dunaju

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


PROGRAM:

1 DZIEŃ
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach popołudniowych, przejazd na teren Słowacji, w okolice Bratysławy. Po drodze, na terenie Czech obiadokolacja w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie, następnie wyprawa słowacką częścią szlaku winnego. Małokarpacki Szlak Winny to sieć rozlicznych wiosek i miasteczek, połączeń komunikacyjnych, producentów wina, przedsiębiorców branży turystycznej, animatorów kultury i miłośników wina między Bratysławą a Trnawą. Jego ambicją jest oparcie ruchu turystycznego o wszystko, co związane z winem oraz promocja regionu małokarpackiego z jego winnicami na łagodnych liniach stoków. Wizyta w najciekawszych winnicach i degustacja trunków. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację integracyjną i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie stolicy Słowacji. Bratysława, leżąca na południowym zachodzie Słowacji, rozpościera się na obydwu brzegach Dunaju oraz u podnóża pasma górskiego Małych Karpat. Pomimo swojej bogatej historii Bratysława jest jedną z najmłodszych stolic świata. Urok zabytków i bogactwo historii przeplata się tutaj ze współczesnością. Symbolem bogatej historii i główną dominantą miasta jest Zamek Bratysławski (Bratislavský hrad). Z jego dziedzińca, a następnie z okien Wieży Koronacyjnej spojrzymy nie tylko na Bratysławę, ale także na sąsiadujące z nią państwa - Austrię i Węgry. Pod zamkiem znajduje się trójnawowa katedra gotycka Dom św. Marcina (Dóm sv. Martina) - symbol kościelny Bratysławy, gdzie zobaczyć można wspaniałą wieżę z pozłacaną imitacją węgierskiej korony królewskiej, symbolizującą koronacje królów węgierskich. W okresie od roku 1563 do 1830 odbyły się tu koronacje 11 królów, włącznie z koronacją Marii Teresy i 8 królowych. Wąskimi uliczkami średniowiecznymi przejdziemy do Bramy Michalskiej, jedynej zachowanej do dziś bramy miejskich murów obronnych. Zobaczymy także jeden z najpiękniejszych bratysławskich pałaców rokokowych  – Pałac Mirbacha, w którym dzisiaj znajduje się galeria. Przejście do Rynku Głównego (Hlavné námestie), centrum życia miasta średniowiecznego i burzliwej historii wydarzeń bratysławskich: budynek Starego Ratusza oraz renesansowa Fontanna Maksymiliana, przedstawiająca cesarza Maksymiliana II w postaci legendarnego rycerza - obrońcy miast. Niedaleko znajduje się drugi rynek - Primaciálne námestie, gdzie znajduje się najładniejszy klasycystyczny zabytek na Słowacji – Primaciálny palác. Turyści mogą oglądać wyjątkowy zbiór sześciu gobelinów bratysławskich z XVII wieku pochodzących z angielskiej manufaktury królewskiej w Mortlake. Przedstawiają legendę tragicznej miłości. Po zwiedzaniu Starego Miasta spacer po ulubionym miejscu mieszkańców Bratysławy - Promenadzie na Rynku Hwiezdoslawa ze Słowackim Teatrem Narodowym. Po południu rejs statkiem wycieczkowym po Dunaju, podczas którego zobaczymy stolicę Słowacji z zupełnie innej perspektywy. Po rejsie wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych/nocnych i zakończenie wycieczki.

INFORMACJE O OFERCIE I REZERWACJA: TEL/FAX 74 811 25 15, E-MAIL: biuro@bistravel.pl