Weekend w Budapeszcie (3 dni)

Otoczenie: Góry, Jezioro, Inne
Rodzaj oferty: Wycieczki dla dorosłych
Liczba dni: 3 dni
Cena od 1.00 - ZAPYTAJ O CENĘ wyjazdu ze swojego miasta

Świadczenia i ceny

WEEKEND W BUDAPESZCIE (3 DNI)

Termin do uzgodnienia
 

W CENIE:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • 2 noclegi w hotelu
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • przewodnik podczas zwiedzania
  • bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji
  • rejs statkiem po Dunaju

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


PROGRAM:

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Słowację.  Przyjazd do Budapesztu, krótkie zwiedzanie miasta: Parlament - symbol miasta, Opera, Bazylika Św. Stefana- miejsce przechowywania najważniejszej węgierskiej relikwii- zmumifikowanej dłoni pierwszego króla Madziarów, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:
Śniadanie, a po nim przejazd na dalsze zwiedzanie miasta. Na początek wizyta na Wzgórzu Zamkowym, najbardziej reprezentacyjnym miejscu w Budapeszcie, gdzie zobaczyć można Zamek Królewski - siedzibę węgierskich królów,  kościół św. Macieja oraz Basztę Rybacką, z której można podziwiać piękną panoramę miasta. Przejazd do Lasku Miejskiego z Zamkiem Vajdahunyad, który jest przykładem eklektyzmu w architekturze. Dla chętnych wizyta na basenach termalnych Szehenyego. Pierwsze termy powstały w XIX wieku, przez pewien czas był to największy tego typu obiekt w Europie. Dziś w przepięknym budynku z kolumnami, kopułami i żółtymi ścianami znajduje się ogólnie 15 basenów z wodą o różnych temperaturach. Są też sauny, gabinety fizjoterapii, masaże i pływalnia odkryta, a na zewnątrz dwa baseny z gorącą wodą. Dla pozostałych spacer po Wyspie Małgorzaty, miejscu wypoczynku mieszkańców miasta. Przejazd do hotelu na odpoczynek. Następnie obiadokolacja z degustacją wina w tradycyjnej węgierskiej restauracji. Wieczorem przejazd na Wzgórze Gellerta, wznoszące się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem, skąd można podziwiać panoramę miasta nocą. Powrót do hotelu na nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na dalsze zwiedzanie miasta:  godzinny rejs statkiem po Dunaju, a po nim spacer po najsłynniejszym deptaku Budapesztu, ulicy Vaci, pełnej restauracji i sklepów. Opcjonalnie - obiad w restauracji w mieście, a w godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Powrót w godzinach nocnych.

INFORMACJE O OFERCIE I REZERWACJA: TEL/FAX 74 811 25 15, E-MAIL: biuro@bistravel.pl